Цукровий діабет і Ви. Що таке цукровий діабет?

UKR.DIA.31.03.2016

На цукровий діабет хворіють мільйони людей. Хоча цукровий діабет є серйозним захворюванням, за умови застосування належних заходів, Ви можете навчитися контролювати захворювання і вести повноцінне і активне життя. Але насамперед, Вам необхідно навчитися піклуватися про себе. Група спеціалістів, що займаються лікуванням Вашого цукрового діабету, може включати ендокринолога, терапевта, медсестру або інструктора з питань цукрового діабету, кваліфікованого дієтолога і ортопеда (спеціаліста з лікування захворювань стоп). Їх усіх об'єднує одна мета: допомогти Вам добре почуватися, незважаючи на цукровий діабет.

Що таке цукровий діабет

Що таке цукровий діабет?

Коли Ви їсте, деякі з продуктів розщеплюються на глюкозу (різновид цукру). Глюкоза надходить з кров'ю до всіх клітин організму. Інсулін, що виробляється в підшлунковій залозі, допомагає надходженню глюкози з крові до клітин організму. Глюкоза допомагає клітинам виробляти енергію, яка необхідна Вам для здорового життя.
Глюкоза, що надходить з їжею, призводить до підвищення рівня глюкози в крові. Інсулін призводить до зниження рівня глюкози в крові, сприяючи надходженню глюкози з кровотоку до клітин. Якщо у Вас цукровий діабет, Ваш організм не виробляє інсулін взагалі або виробляє його не достатньо, або Ваш організм не чутливий до інсуліну, що все ж виробляється. Тому Вам необхідно виконувати роботу, яку виконував Ваш організм до того, як Ви захворіли на цукровий діабет, щоб підтримувати рівень інсуліну і глюкози у відповідній рівновазі.

Типи цукрового діабету

Найпоширенішими типами цукрового діабету є цукровий діабет 1 і 2 типу. При цукровому діабеті 1-го типу підшлункова залоза (орган, що виробляє інсулін) не функціонує належним чином. Клітини, що виробляють інсулін, пошкоджені або знищені; в результаті в організмі виробляється мало або взагалі не виробляється інсуліну. Цукровий діабет 1-го типу зазвичай розвивається у дітей, підлітків або молодих людей. При цукровому діабеті 2-го типу інсулін виробляється в організмі, але в недостатній кількості; або організм не чутливий до дії інсуліну, що виробляється. Цукровий діабет 2-го типу є більш поширеним серед літніх людей, особливо з надмірною масою тіла. Цукровий діабет також може розвиватися під час вагітності, так званий діабет вагітних. Крім того цукровий діабет може розвиватись внаслідок деяких захворювань підшлункової залози.