Цукровий дiабет


Якщо Ви читаєте цей розділ - це означає, що проблема цукрового діабету безпосередньо турбує Вас чи Ваших близьких. Вам хотілося б докладно розібратися в ній, детальніше дізнатись, що таке цукровий діабет і що робити для гарного самопочуття та уникнення розвитку ускладнень. У людей з діабетом виникає багато питань, які хотілося б з’ясувати чи переосмислити.

Кожна людина переживає шок, коли дізнається, що у неї цукровий діабет, що ця хвороба хронічна і, поки що, невиліковна. Постають питання: що робити? як в подальшому складеться життя? Іноді люди починають самотужки шукати вихід з цього становища, а деякі „цілителі” користуються цим. Особливу шкоду, інколи непоправну біду, людям з цукровим діабетом можуть нанести ті, хто обіцяє одужання без ін’єкцій інсуліну та лякає, що „підсівши на голку, Вам доведеться все життя приймати інсулін”.

В цьому розділі наведені сучасні, науково обґрунтовані підходи до лікування людей з діабетом, які використовуються в усьому світі. Дійсно, на превеликий жаль ще не знайдено засобу, що лікує цукровий діабет. Але сьогодні є все для того, щоб взяти під контроль це захворювання, відчувати себе добре та прожити тривале повноцінне життя.

Про цукровий діабет відомо ще з середини третього тисячоліття до нашої ери. До 1923 року, коли отримали препарат інсулін, була ера страху та смерті. Тоді це захворювання було вироком, часто смертельним. Відкриття інсуліну дійсно зробило революцію в лікуванні діабету, дало можливість зберегти мільйони життів та відкрило нову еру – еру надії. Протягом останніх 80 років було зроблено багато відкриттів та вдосконалено методи лікування, які не тільки зберігають життя людям з діабетом, але й дають їм шанс на максимально комфортне існування. Звичайно, протягом життя кожен день згадувати, що в тебе діабет – дуже велике психологічне навантаження. З одного боку, не треба ставати рабом своєї хвороби, тому що життя може перетворитися на суцільний лікувальний процес. З іншого боку, до свого стану необхідно відноситися свідомо та не забувати: „якщо Ви не будете керувати цукровим діабетом, діабет буде керувати Вами!”

Багато хто з відомих людей хворіли і хворіють на цукровий діабет. Відомі політики, актори, навіть видатні спортсмени зіткнулись з цією проблемою, але це не завадило їм досягти значних успіхів у житті. В світі є чимало людей, що нагороджені медаллю „50 років з діабетом” імені відомого професора Джосліна, засновника теорії по навчанню та самоконтролю діабету. Це – найкраща ілюстрація того, що при ефективному контролі захворювання немає ніяких перешкод для щасливого, активного довголіття.

Ваш лікар буде завжди поруч і надасть Вам необхідну допомогу та пораду. Але не забувайте, що цукровий діабет – хронічне захворювання, Ви кожен день залишаєтесь з ним сам на сам, отже необхідно навчитись ефективно його контролювати.

Завантажити «Щоденник самоконтролю»